OSMANBEY - 0212 230 13 20 BAKIRKÖY - 0212 572 41 15

Cilt Bakımı & Koterizasyon


Neka Güzellik Salonunda klasik cilt bakımı, roller ile cilt bakımı uygulamaları, organik peeling ve enzim peeling uygulamaları ile sektörde eşi ve benzeri olmayan koterizasyon uygulamaları yapılır.

Klasik Cilt Bakım 

Cildin ölü hücrelerinden arındırıması, nem kaybının dengelenmesi, cilt ışıltısının geri kazandırılması için uygulanan keyifli bir çalışmadır.

Cilt Bakımı Basamakları:

1- Cilt Analizia

2- Kullanılan temizliyici ile ilk olarak içerinde O2 sayesinde cilde penetre olur ve oksijen balonlarının açılması ile oluşan masaj etkisi ciltte kan dolaşımını sağlar.

3- Peeling uygulaması yapılır.

4- Cilt buhara tutulur.

5- Temizlemeye hazır hale gelen yumuşamış cilt üzerinde ultrasonic spatula ile comedon ve peeling çalışması yapılır. Koterizasyon uygulanarak cilt serum, krem ve maskeye hazırlanır.

6- İontophorez ile uygun serum cilde yedilirilir.

7- Nemlendirici ve güneş kremi ile cilt bakım işlemi bitirilir.

 

Roller ile Cilt Bakım Uygulamaları

Microneedling tedavisi, silindirik bir aparatın üzerinde yerleştirilmiş iğnelerle cillte milyonlarca delik açma ve bu açılan deliklerden içeriye cildin gereksinimi olan maddeleri iletme yöntemidir. Bu işlem sırasında iğnelerin ciltte oluşturduğu kanama odaklarında salgılanan büyüme faktörler, hyaloronik asit ve bunun gibi maddeler cildin yeniden yapılanması için kullanılır. Bu cilt bakımı cildin doğal yenilenme mekanızmasını tetikler.

Roller ile cilt bakımı uygulama alanları nelerdir?

- Cilt yenileme

- Lifting ve Elastikiyet Kaybı

- Pigmentasyon Tedavileri

- Akne, skar ve geniş gözenekli cilt tedavileri: Kolejeni dermal katmanlara doğal yollarla aktarmak için yeni bir uygulamadır.

- Göz çevresi bakımı: Göz çevresi dokusuna uygulama yapılmak üzere geliştirilmiş göz rolleri ile aktif içerikler dermal dokuya iletilir. Yoğun peptit içeren patchler göz çevresini besler. Göz çevresindeki kırışıklık yada kaz ayağı çizgilerinin yumuşatılmasında ve göz çevresindeki nem artışının sağlanmasında etkili olur.

- Boyun ve dekolte bakımı; boyun ve dekolte dokusunun onarılmasına yardımcı olur. Boyun ve dekolte bakımında doku altı oksijen nemlendirici maske, anti-aging etkili serum ve krem ile peptid içeren maske kullanılır.

 

Peeling Uygulamaları

Organik Peeling

Kuruluk, anti-aging ve akne problemlemlerine karşı hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir çalışmadır. Geniş spektrumlu Vitamin A türevlerini içerir. Cildin retinoic asit alıcılarını etkiler. İçerğinde, mayalanmış asit, salisilik asit, omega yağ asidi (vitamin F), flavonoidler (vitamin P) ve mineraller bulunur. Cildin hücre yapısını tahriş etmeden cildi güçlendirir, besler.

Enzim Peeling

Anti-aging etki sunar ve lekerlerle savaşır.  Bildiğimiz kimsalal peelingler cildib üst tabakasını soyarak etki eder, her mevsim uygulanamaz ve bu yüzden lekeler geri gelir. Enzim peeling ciltte lekelenmeye neden olan enzimi baskılarak cildin renginin açılmasını sağlar. Cilt soyucu etkisi hiç denecek kadar az olduğundan kişi günlük yaşantısına hemen dönebilir. Enzimm peeling işlemi ardından uygulanan serum ile cildin nemi arttırılarak büyüme faktörleri peptitler ve anti oksidan içerikler ile cildin bakımı tamamlanır. Cildin yapılanması sağlanır.

 

Koterizasyon Uygulaması - Sektörde eşi ve benzeri olmayan uygulama

- Sivilceli ve yağlı cilt tedavilerinde sıkça kullanılır. Koterizasyon minimal dozda kullanılan elektrik akımı ile gözeneklerdeki salgı probleminin giderilme ve gözeneğin daraltılma işlemidir. Ciltte yağ oranını dengeler ve CİLTTE İZ BIRAKMAZ.

- Lekeler koterizasyon ile epiderdeki engebeli lekelerin üst doku kazınarak iz bırakmadan normal cilt görüntüsüne ulaşır.

- Siğiller koterizasyon ile kökü ince olan siğilimsi doku toplanmaları kökü ile beraber yakılarak, bir daha çıkmayacak şekilde yok edilir, CİLLTE İZ BITRAKMAZ.